Naše dřevěné kádě (sudy, nádrže) na vodu jediné tohoto druhu na trhu jsou vyrobené z kvalitního dubového nebo modřínového dřeva ze zimní těžby, dva roky přírodně vysušené a dosušené na 10 % vlhkosti. Naše kádě jsou lepené, vevnitř přírodně vypálené.

Vypálení slouží jako impregnace dřeva proti vlhkosti a tím pádem prodlužuje životnost výrobku oproti konkurenci. Kádě jsou dohladka vybroušené a podle velikosti jsou na kádích žárově zinkované a ručně zanýtované obruče. Káď je na podstavci, aby se zespod kádě netvořily plísně a hniloby.

Dřevěné  kádě ( sudy ) na dešťovou vodu se mohou stát ve vaší zahradě dekorací, ale hlavně slouží jako zásoba vody do vašich zahrad. Proč mít doma plastovou nebo plechovou káď na vodu, když můžete mít naše kádě, které vám vydrží spoustu let a zkrášlí vaši zahradu. Na slunné místo doporučujeme modřínové kádě, do stínu spíše dubové. V kádích nesmí zamrznout voda, proto na zimu kádě doporučujeme opláchnout od nečistot a  schovat pod střechu nebo přikrýt nějakou plachtou.

Dřevěná káď na ovoce a zelí

Jedná se o nádoby, ve kterých se po staletí přeměňuje ovoce na kvas a následně na různé alkoholické nápoje. Kvalitní destilát nelze zhotovit bez vhodného zralého ovoce. Ale důležitou součástí je i kvašení, které musí probíhat v kvalitních, zdravotně nezávadných kvasných nádobách. Mezi úplně nejvhodnější nádoby na kvas odjakživa patří dřevěné kádě. Kádě jsou podobné kadím na vodu, pouze v tom rozdílu, že dno je na užší straně než u kádě na vodu a vevnitř nejsou vypálené, ale do hladka vybroušené.

Můžeme zhotovit i jakýkoliv rozměr kádě kruhové nebo oválné na vaše přání.

Naše kádě si můžete vyzvednout u nás na firmě nebo je zasíláme přepravní společností Geis.  Budeme se těšit na Váš mail nebo telefonát 🙂 

Kádě vyrábíme převážně od Března do Srpna. Pokud si objednáte mimo hlavní sezonu na další rok, dáme Vám slevu 10 %.

Kádě na ovoce

Kádě na vodu

Líbí se vám naše výrobky?

Staňte se i vy naším spokojeným zákazníkem.

Kontaktujte nás