Dřevěné sudy  na dešťovou vodu ( kádě , nádoby ) jediné tohoto druhu na trhu jsou vyrobené z kvalitního dubového nebo modřínového dřeva ze zimní těžby, dva roky přírodně vysušené a dosušené na 10 % vlhkosti. Naše kádě jsou lepené, vevnitř přírodně vypálené stáhnuty obručemi  ze žárové zinku.

Vypálení slouží jako impregnace dřeva proti vlhkosti a tím pádem prodlužuje životnost výrobku oproti konkurenci. Kádě jsou dohladka vybroušené a podle velikosti jsou na kádích žárově zinkované a ručně zanýtované obruče. Káď je na podstavci, aby se zespod kádě netvořily plísně a hniloby.

Dřevěné  kádě ( sudy ) na dešťovou vodu se mohou stát ve vaší zahradě dekorací, ale hlavně slouží jako zásoba vody do vašich zahrad.   Proč mít doma plastovou nebo plechovou káď na vodu, když můžete mít naše kádě, které vám vydrží spoustu let a zkrášlí vaši zahradu. Na slunné místo doporučujeme modřínové kádě, do stínu spíše dubové. V kádích nesmí zamrznout voda, proto na zimu kádě doporučujeme opláchnout od nečistot a  schovat pod střechu nebo přikrýt nějakou plachtou. Každý rok naše malá rodinná firma vyrobí okolo 200 ks těchto kádí do domácností po celé české a slovenské republice.  Budeme rádi když budete i vy naším spokojeným zákazníkem.

 

 

Dřevěné sudy ( kádě )  na otužování : jsou to kádě na ovoce, užší strana na zemi a širší nahoře. Vnitřní a venkovní strana je  vybroušeny do hladka, vnitřní strana oproti kádím na vodu pod okap není vypálená maximálně, ale pouze jemně opálena. Dovnitř kádě ( sudu )  montujeme sedátko, které slouží jako nástupní a výstupní schod. venkovní stranu natíráme 3 x olejem pro delší životnost.  V sudu by neměla zamrznout silně voda. Škraloup nebo 1 – 10 mm ledu nevadí.

 

 

Dřevěná káď na ovoce a zelí

Jedná se o nádoby, ve kterých se po staletí přeměňuje ovoce na kvas a následně na různé alkoholické nápoje. Kvalitní destilát nelze zhotovit bez vhodného zralého ovoce. Ale důležitou součástí je i kvašení, které musí probíhat v kvalitních, zdravotně nezávadných kvasných nádobách. Mezi úplně nejvhodnější nádoby na kvas odjakživa patří dřevěné kádě. Kádě jsou podobné kadím na vodu, pouze v tom rozdílu, že dno je na užší straně než u kádě na vodu a vevnitř nejsou vypálené, ale do hladka vybroušené.

Můžeme zhotovit i jakýkoliv rozměr kádě kruhové, oválné a nebo rovné dle vašeho přání.

Naše kádě si můžete vyzvednout u nás na firmě nebo je zasíláme přepravní společností DHL 

Budeme se těšit na Váš mail nebo telefonát 🙂

Na Vaše přání dokážeme vyrobit káď podle Vašich představ a rozměrů.

Návod na použití kádí, sudů na vodu Fryzelka.

Ceník -dřevěné kádě na vodu, dřevěné sudy na otužování Fryzelka 2024

Cenu oválných kádí určíme podle vašich zadaných rozměrů – délka a šířka , výška je standartní 100 cm. Děkujeme.

Sudy na dešťovou vodu

Dřevěný sud (káď ) na otužování

Dřevěné ochlazovací kádě k sauně a otužování.

Kádě na ovoce

Líbí se vám naše výrobky?

Staňte se i vy naším spokojeným zákazníkem.

Kontaktujte nás